Praha Malá Strana Hotel Aria

Virtuózní hotel inspirovaný hudbou

Praha - jedna ze světových hudebních destinací, s bohatým kulturním dědictvím, sloužila jako inspirace architektonické firmě SPATIUM, která se nejvíce proslavila spoluprací s legendou světové módy Giannim Versacem. Architekt Rocco Magnoli, společně s Lorenzem Carmellinim, byl pověřen vytvořit krásný a architektonicky nejzajímavější hotel v Praze. Magnoli propojil noty minulosti a současnosti, aby tak dotvořil tento unikátní, pětihvězdičkový hotel. Proměnili tak nenápadný komplex budov ze šedého kamene v luxusní hudební nebe.

Jedním z nejzajímavějších prvků je velkolepá italská mozaiková dlažba, připomínající starobylou hudební partituru. Mozaikové noty provázejí hosty od vchodu, přes lobby s prosklenou střechou až do zimní zahrady, kde vrcholí ve vizuální crescendo. Pokoje jsou teplé a prostorné a jsou vybaveny originálním nábytkem.

Hotel ARIA vzdává hold velikánům hudebního světa od Dvořáka, Elvise či Mozarta až po Billie Holiday. Každý pokoj je vybaven originálními kresbami a výběrem knih. Pokoje jsou rovněž vybaveny počítačem s plochou obrazovkou a iPodem s hudebním výběrem. Od hudební knihovny až po Screening room - mohou hosté objevovat a užívat si hudby. Paní Dr. Ivana Stehlíková je hudební ředitelkou v hotelu ARIA a poskytuje hostům informace ohledně kulturního a hudebního programu v Praze.

Více na http://www.ariahotel.cz/