Praha Holešovice Cross Club

Cross Club

Cross Club
Plynární 1096/23
Praha 7
GPS: 14°26'35.40948"N, 50°6'29.44944"E
Kategorie: Restaurace
Most Barikádníků, Libeň 0.57 km DOX Praha 0.32 km Fashion Market 2011 0.85 km Lezecké centrum MAMMUT 0.68 km

Crossclub je jedinečně koncipované multikulturní centrum, které nabízí skutečnou kříženinu kultur, žánrů a přístupů uprostřed pražských Holešovic. Již dlouhá léta je nedělitelnou součástí pražské kulturní sítě respektovanou nejen v Čechách, ale i v zahraničí.

Každý den nabízí hudební program zaměřený na nemainstreamové hudební žánry, jak v živé tak elektronické hudbě. Na dvou stageích můžete potkat často české i zahraniční headlinery velkých festivalů. Dále si tu můžete vybrat z rozmanité škály stylů od dubu, dubstepu, breakbeatu a drum and bass přes reggae, ska, punk, rockabilly až po world music. Kromě hudebního programu je klub Cross postaven i na multižánrové prezentaci alternativní kulury se zaměřením na mladé divadelní soubory, autorské čtení, cestovatelské besedy, promítání klubových filmů i aktuální kinematografie, vzdělávání pomocí dokumentárních filmů a besed a v neposlední řadě i odpolední divadelní představení pro děti.

To vše za minimální vstupné či zcela zdarma. Stejně tak ceny na barech jsou v příjemných hladinách.

Cross Club je zároveň podnikem, který nabízí sám o sobě podívanou. Jeho fascinující futuristický design vyrostlý z ničeho na principech DIY, se spoustou podivných předmětů vytvořil a stále znovu vytváří František Sádra Chmelík a jeho tým.

Pokud Vás zajímá alternativní kultura, neměli by jste klub minout.

Kavárna klubu Cross se otevřela v roce 2009 v prvním patře klubu Cross. V poslední době se stala místem mnoha zajímavých přednášek, diskusí, divadel, výstav či filmových projekcí.

Posedět můžete nad šálkem čerstvě pražené kávy, což je espresso směs, pražená a sestavená přímo pro nás v dílně pražírny Coffesource. Nebo Vám můžeme nabídnout kvalitní sypané čaje, balené do hedvábných sáčků od společnosti Harney & Sons. Věnujeme se pro Vás i výběru kvalitních vín a destilátů nejenom s místních luhů a hájů. Nebo můžete ochutnat místní pizzu.

Rezervovat místa v kavárně nebo objednat pizzu můžete na tel.: 736535010 (prosím, volejte v rozmezí 14:00 - 02:00)