ČR Olomoucký kraj Mapa Turistické cíle Firmy
65982
ČR Olomoucký kraj
65982

Olomoucký kraj

Olomoucký kraj je regionem, který svou rozmanitostí dokáže uspokojit i toho nejnáročnějšího z Vás . Je vhodným místem pro milovníky hor, cykloturistiky a historických i přírodních památek. Z národopisného hlediska je nejvýznamnější oblast Hané, kde je přirozeným centrem město Olomouc se sloupem Nejsvětější trojice, který je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Milovníkům českých specialit nesmí uniknou Muzeum výroby tvarůžků v Lošticích s historií výroby tradičních olomouckých tvarůžků.

Pro ty, kteří mají rádi technické památky je zde unikátní technické dílo přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně na Šumpersku, která byla zvolena jako Největší div České republiky a ve Velkých Losinách můžete vzhlédnout nejstarší papírnu s nepřetržitou ruční výrobou papíru již od roku 1594.

Z hlediska aktivního odpočinku je tu pohoří Jeseníků,kdepři projížďkách na kole či běžkách můžete nalézt lázeňské městečko Karlova Studánka s empírovými stavbami, pár kilometrů odtud se nachází největší hora Moravy Praděd, na který každoročně míří nejvíce turistů, aby využili z mnoha tudy vedoucích turistických, cyklistických i běžeckých stezek.

Tak pojďte s námi prozkoumat tento malebný kraj.

Více informací o kraji na www.kr-olomoucky.cz