Kraj Vysočina Jihlava Aquapark Jihlava

Aquapark Jihlava

Vodní ráj,
Romana Havelky,
586 01 Jihlava
GPS: 15°34'38.64072"N, 49°24'29.16036"E
Kategorie: Aquaparky
Lom, Bílý Kámen 6.1 km Stříbrné terasy 1.01 km DKO s.r.o. Jihlava 1.17 km Letecký pohled, Vyskytná nad Jihlavou 4.97 km

Aquapark v Jihlavě pojmenovaný Vodní Ráj je největším rekreakčním zařízením tohoto typu na celé Vysočině a je proto využíván milovníky vodních radovánek nejen z Jihlavy, ale i z širokého okolí. Jeho kapacita dosahuje plných 2740 osob. Jeho velkým plusem je také celoroční provoz kryté části, takže si zde můžete užít zábavy i odpočinku třeba i v mrazivých zimních měsících. Hlavními atrakcemi aquparku Vodní Ráj jsou dva tobogány v délce 108 a 85 metrů či divoká řeka. Na své si však přijdou i ti, kteří si chtějí v klidu zregenerovat své tělo pomocí vířivky, perličkové koupele či masážních trysek. Lákavá je ale třeba i příjemná teplota vnitřních bazénů kolem 30°C.

Aquapark Vodní Ráj je možné rozdělit na celoroční vnitřní část a letní venkovní část. Vnitřní část má kapacitu 240 lidí a jejím centrem je velký rekreační bazén, ve kterém najdeme i celou řadu různých atrakcí. Tou největší je krytý tobogán o délce 108 metrů. Velký zájem však bývá i o perličková lůžka či divokou řeku. Dále zde najdeme podvodní vzduchovače, chrliče, masážní trysky, vodopády či vodní clonu. Zajímavé je také podvodní osvětlení bazénu.

Součástí celoroční části je i jeden venkovní kruhový bazén. Ve vlastní vnitřní části pak ještě najdete vířivý bazén s hydromasáží a vzduchovači pro sedící osoby či dětské brouzaliště. Pro zájemce je zde k dispozici i turbosolárium, parní lázeň, masáže a klasická suchá sauna.

V letní venkovní části aquaparku Vodní Ráj najdeme hned čtyři bazény s teplotou vody okolo 25°C. Kromě velkého rekreačního bazénu s řadou atrakcí je zde i pětadvacetimetrový plavecký bazén a dětem jsou určeny zábavní bazén s vodním hradem a brouzdaliště. Zábavě slouží i zde tobogán - tentokrát s délkou 85 metrů - a také dvojitá skluzavka dlouhá 25 metrů či divoká řeka. Také pro regeneraci můžete opět využít perličková lůžka, masážní trysky, podvodní vzduchovače či chrliče. I ve venkovní části je vodní clona a podvodní osvětlení, navíc pak také dva vodní hřiby, aquadrom a malá skluzavka pro děti.

Odpočinku slouží velká travnatá plocha. K sportování pak můžete využít např. veslařský trenažér, pronajmout si však můžete i dva kurty pro tenis, volejbal či nohejbal a dvě hřiště pro plážový volejbal.