Praha Josefov - Židovské město U Bukanýra House Boat Music Bar

U Bukanýra House Boat Music Bar

U Bukanýra House Boat Music Bar
nábřeží L. Svobody, pod Štefánikovým mostem
nedaleko botelu Albatros
110 00, Praha 1
GPS: 14°25'46.39764"N, 50°5'37.02624"E
Kategorie: Zábava
Kostel sv. Klimenta v Bubnech, Holešovice 0.46 km Kostel sv. Petra Na Poříčí, Nové Město 0.42 km Novomlýnská vodárenská věž, Staré Město 0.18 km Štefánikův most, Holešovice 0.2 km

Otevření Houseboatu U bukanýra se datuje na měsíc září roku 1998, kdy byla majitelem Jindřichem Polákem otevřena terasa bez baru. Ten byl dole na spodním palubě a byl celkem miniaturní.

Jelikož byl konec sezony začaly se na spodním minibáru dělat první mejdánky pro známé a kamarády.

V létě 1999 se začalo na horní palubě nepravidelně hrát. Partička Afthermath DB zde odehrála pár koncertů, hrál se drumandbass a jungle. Na terase nebyla žádná střecha, takže počasí dávalo pořadatelům celkem dost zabrat. V roce 2000 se na lodi objevila úžasná parta lidí, kteří si říkají Hedonix a ti si pozvali na Bukanýr spoustu zahraničních hráčů a spolu s nimi uspořádali asi největší psychadelic trance party v centru města pod širým nebem. Hrávalo se zde nepravidelně, ale už se vytvářel první program.

Někdy v létě roku 2001 se poprvé objevil Lukáš Chocholouš, nejdříve se zájmem uspořádat si zde jeden večírek a poté po domluvě s Jindrou také se zájmem o produkční činnost na Bukanýru. Začal zde nejdříve společně s kamarádem Markem Kraucherem pořádat první mejdany na horní palubě. Poté již sám v roce 2002 začal budovat měsíční program a začaly se zde odehrávat pravidelné i nepravidelné akce, které bohužel na celých 10 měsíců přerušily srpnové povodně. Bukanýr se musel přesunout do ochranného přístavu na Smíchově a zde proběhla přestavba spodní paluby na prostor, který můžete spatřit dnes. Oficiální otevření proběhlo na jaře 2003 a od té doby se zde nepřetržitě odehrávají pravidelné měsíční akce.

Na lodi si v této době můžete poslechnout spousty stylů jako například house, tech house, deep house, electro, minimal, drumandbass, breakbeat, progressive house, break funk, nu jazz a mnoho dalších.

Zahrála si tu celá plejáda českých djs, které raději nebudeme jmenovat, abychom na někoho náhodou nezapomněli což bychom neradi :) Vystoupila zde také celá řada zahraničních hostí: Jimmy Van M (USA), Nathan Coles (UK), Asad Rizvi (UK), Omid aka 16B (UK), Ban Ban (BR), Noisia (NL), Nookie (UK), Tangun (TR), Discouraged Ones (TR), Geert (B), Pat Heart (F), Czech (CAN), Joana & Dap (PL), Chris Pascoe (UK), Harold Heath (UK), Natasza & Oscarsix (PL), Fred Everything (UK), Da Sunlounge (UK), Maxime (F), Irah (USA), Locus soundsystem (SWE), Chris Cags (USA), Tim Red (UK), Jim Felli (USA), M3 aka Manny (USA), Quadrant sound system (UK), David Bowles (F), Joel Einhorn (UK), Sticky Dojah (D), Muzzel (UK DMC Champion), Wan Dan (beatbox), Mo.bass (D), Sean Porn (UK), Comfy Rob (UK), Ska (UK), Tricky D (D), Stanislas (D), Murat Killic (AUS), Kara Maehl (CH), Soul Mates (D).

V letní sezóně je každoročně otevřena horní terasa s barem, grilováním, 3 fotbálky a spoustou míst k sezení. Probíhá zde také několik živých vystoupení kapel a pravidelné promítání 16 mm filmů.

Houseboat U bukanýra je díky svému umístění v centru Prahy, příznivým cenám na barech, kvalitnímu soundsystému a vstupnému zdarma velmi vyhledávaným místem pro zábavu nejen pro mnoho Čechů, ale také pro spoustu zahraničních návštěvníků hlavního města. Příjemným zjištěním pro všechny hosty je také krátká vzdálenost od nejznámějšího pražského klubu Roxy.