Praha Břevnov Restaurant U Bílého Lva

Restaurant U Bílého Lva

Restaurant U Bílého Lva
Bělohorská 241/79
Praha 6 - Břevnov
169 00
GPS: 14°22'10.37784"N, 50°5'1.72932"E
Kategorie: Restaurace
Zahrada Kajetánka, Střešovice 0.54 km Pohořelec, Hradčany 1.43 km Skalka, Motol 1.25 km Břevnovský klášter 0.92 km

Restaurace U Bílého lva se nachází v památkově chráněném objektu, nedaleko Břevnovského kláštera. Historie tohoto domu sahá až do 18. století, kdy sloužil jako zájezdní hostinec pro poutníky směřující na Pražský hrad a do jeho okolí. Mezi obyvatele tohoto domu patřil i slavný národní malíř, jeden z nejvýznamnějších představitelů českého národně orientovaného malířství druhé poloviny 19. století, Mikoláš Aleš.

V minulosti objekt dosti chátral, ale od konce minulého století nastal značný obrat k lepšímu a postupně dochází k výrazné rekonstrukci.

Od prosince roku 1998 se snažíme, abyste se i Vy, naši hosté, zde cítili co nejlépe, pochutnali si na znamenité české a mezinárodní kuchyni připravené kuchařskými mistry a vybrali si ze široké nabídky českých i světových vín. Pravidelně pro Vás připravujeme speciální nabídky (Valentýn, Velikonoce, Helloween, Mikulášská nadílka).

Ve stylovém a útulném prostředí s kapacitou cca 70 míst pro Vás připravíme svatbu, společenské akce, firemní večírky, rodinné oslavy a jiné slavnostní hostiny k různým příležitostem. Na vyžádání připravíme a zašleme nabídku podle Vašich přání.

V létě můžete posedět na velmi příjemné zahrádce. Zkrátka vše je připraveno tak, abyste se u nás cítili co nejlépe.

Těšíme se na Vás!!

Kolektiv zaměstnanců restaurantu U Bílého lva.