ČR Liberecký kraj Mapa Turistické cíle Firmy
69016
ČR Liberecký kraj
69016

Liberecký kraj

Liberecký kraj je svou rozlohou nejmenším krajem ČR, ale i tak má co nabídnou zájemcům opěší turistiku, cykloturistiku a zimní sporty. Nejznámějším symbolem Libereckého kraje je horský hotel s televizním vysílačem Ještěd, který se stal v roce 2005 národní kulturní památkou.

Bohatá kulturně historická tradice Libereckého kraje se odráží ve velkém množství stavebních a historických památek . V návaznosti na tradici skla a bižuterie této oblasti se turistům nabízíSklářská muzea v Novém Boru, Kamenickém Šenově a Železném Brodu.

ChloubouLibereckého kraje jsou bezesporu rozhledny, kterých bylo na poměrně malém prostoru vybudováno opravdu hodně. Mezi nejznámější patří Bramberk, Černá Studnice, Královka či nedávno znovuotevřená rozhledna na vrchu Smrk.

Krajinu obohacují mnohé přírodní zajímavosti a vodní plochy, z nichž nejznámější je Máchovo jezero, které je obklopeno vrchy Ralské pahorkatiny se zříceninami několika hradů, z nichž nejznámější jsou Bezděz a Ralsko. A ti, jenž milují toulky přírodou je zde Český ráj, kterýnese své označení právem, protože málokde v Čechách najdeme tak krásný kout země, jako je oblast ležící mezi městy Turnov, Jičín a Mladá Boleslav. Kde naleznete romantická údolí a četná skalní města se střídají s loukami a roubenými staveními. Další přírodnízajímavostí kraje je Národní park České Švýcarsko , které je proslulé bizarními tvary skal a CHKO Labské pískovce přitahuje pozornost vyznavačů horolezeckého sportu. Národní park je svojí atraktivitou skutečnou přírodní perlou severních Čech a celé České republiky.

Více informací o kraji na www.liberecky-kraj.cz