Zlínský kraj Kroměříž Pivovar, restaurace, hotel a penzion Černý orel

Pivovar, restaurace, hotel a penzion Černý orel

ČERNÝ OREL- Pivovar Hotel Penzion
Velké náměstí 24
Kroměříž
Telefon: 573 332 765
GPS: 17°23'32.72496"N, 49°17'54.03084"E
Kategorie: Restaurace
Velké náměstí 0.08 km Lennonova ulička 0.17 km Kino Nadsklepí 0.21 km Hudební škola 0.1 km

Historie domu sahá do 15. století, nicméně roku 1734 jsou zde první zmínky o lékarně u ČERNÉHO ORLA. Z toho vychází náš název ČERNÝ OREL a také pojmenování jedné z místností restaurace, které řikáme Pivní lékárna. Komplex byl otevřen v prosinci roku 2009.

Sládek Vám vaří poctivá piva klasickou českou technologií , od dubna 2011 také piva pšeničného typu. Samozřejmostí jsou exkurze po technologické části pivovaru, prosíme dopředu je zarezervujte.

Tým kuchařů v čele se šéfkuchařem Peterem Formánkem připravují poctivá nejen narodní a krajová jidla. Snaží se Vás zaujmout například i speciální denní a tydenní nabídkou, stejně jako na míru vymyšlených a krásně nazdobených rautů, svateb, firemních meetingů, rodinných oslav, apod.. Peter Formánek přivezl v listopadu 2010 stříbrnou medaili z mezinárodní soutěže v Lucembursku ve vyřezávání do ovoce a zeleniny (carving).

V roce 2010, tedy v průběhu prvního roku provozu, se nám podařilo získat ocenění v soutěži Stavba roku Zlínskeho kraje , na konci srpna jsme take získali certifikát v projektu Czech Specials. I naše pivo bylo oceněno jako "Nejlepší pivo v kraji" dle posluchačů rádia KISS Publikum, a čtyři naše piva dostaly diplom na pivním festivalu v Padochově.

Minimálně dvakrát v měsíci můžete zažít příjemný večer při koncertu, jam sessionu, či swingové muzice.

Penzion ***+ a hotel **** dohromady nabízí designovaných 15 pokojů, resp. 36 lůžek a 6 přistýlek. Všechny pokoje splňují nadstandardní míru vybavení, jsou vybudovány v roce 2009 a nabídnou nejrůznější míru komfortu, jako teakové podlahy v koupelnách s benátským štukem, bidety, některé pokoje mají i vanu i sprchový kout, klimatizaci apod. Samozřejmostí je zdarma internetové připojení, větší LCD televize s možností připojení externích disků přes USB, sekretářské a jiné služby. Snídaně jsou v ceně pokoje.