Havlíčkův Brod, který je vodním rekreantům známý svým krytým slaným bazénem, se může od roku 2005 pochlubit také zajímavým letním koupalištěm. Nachází se v Chotěbořské ulici naproti rybníku Cihlář a návštěvníkům zde slouží dva bazény. Areál nabízí také různé vodní atrakce i možnosti sportování, ale i zábavné atrakce pro děti.

První z bazénů je veden jako plavecký a slouží tedy ke kondičnímu plavání. Druhý bazén je zábavní a relaxační. K zábavě zde můžete využít dvě skluzavky a také divokou řeku. Regeneraci těla si lze dopřát díky masážnímu hřibu, dvěma chličům a perličkovému zdroji. Pro sportovně zaměřené rekreanty nabízí areál koupaliště v Havlíčkově Brodě dvě víceúčelové hřiště na tenis či volejbal a jedno hřiště pro plážový volejbal. Využít je můžete i mimo provozní dobu koupaliště. Pro děti pak jsou určeny kromě brouzdaliště také prolézačky a houpačky.

V Havlíčkově Brodě však nezůstali jen u samotného otevření areálu, ale neustále jej pro návštěvníky vylepšují. Od roku 2009 tak v bazénech funguje solární ohřev vody, která díky tomu může mít velmi příjemnou teplotu. V roce 2012 pak bylo zprovozněno bezplatné parkoviště v Reynkově ulici, které se nachází jen asi 200 metrů od koupaliště. Jeho nabídku pak doplňuje i občerstvení a surfbar Paipo, kde si můžete dát koktejly či grilované speciality.