Středočeský kraj Čestlice Aquapark Aquapalace Praha

Aquapark pojmenovaný Aquapalace Praha se nachází na území obce Čestlice ležící těsně při jihovýchodním okraji Prahy, bývá proto nazýván také jako Aquapark Čestlice. Pro návštěvníky má výhodnou polohu v bezprostřední blízkosti dálnice D1. Se svojí plochou 9150 metrů čtverečních je největším aquaparkem v České republice a podle některých údajů dokonce i v celé střední Evropě.

Sportovně-relaxační komplex Aquapalace Praha byl otevřen v roce 2008 a jeho hlavní část tvoří tzv. Vodní svět, který se skládá ze tří tématických paláců – dobrodružství, pokladů a relaxu. Palác dobrodružství nabízí 3 strmé skluzavky a hned 6 tobogánů, z nichž nejdelší Hypogán s jízdou na pneumatice měří plných 135 metrů. Na Spacebowlu se zase budete točit velkou rychlostí v ohromném trychtýři až nakonec propadnete dírou v jeho dně. V Paláci dobrodružství začíná také 97 metrů dlouhá divoká řeka, která vás odnese až do venkovní části areálu.

Paláci pokladů vévodí vrak pirátské lodi, který je přístupný a vedou z něj skluzavky pro menší děti. Další atrakcí je bazén s umělým vlnovitím. Děti si zde užijí zábavu ve dvou brouzalištích a dětském bazénku. V Paláci relaxu je pro návštěvníky připraven devatenáctimetrový bazén k odpočinkovému plavání, dále vířivky, masážní lavice a lehátka.

Ve Vodním světě najdete i Korálový dóm s teplým bazénem, ze kterého můžete pozorovat život ryb či mořských hvězdic a ježků ve dvou velkých akváriích. Pro dobrodružnější povahy je zde zase 8 metrů hluboká potápěčská jáma Olson, ve které můžete pod vedením instruktora absolvovat kondiční ponor nebo dokonce potápěčský kurz.

Venkovní část areálu pak nabízí bazén s vířivými lavicemi a masážní sprchou nebo 350 metrů dlouhou pomalou řeku navazující na dravou řeku z Paláce dobrodružství. Pro děti je připraveno vodní hřiště se skluzavkou a brouzdalištěm, pro všechny pak odpočinková lehátka.

Saunový svět je rozdělen na finské sauny, římské lázně a venkovní část. Ve finských saunách s teplotami od 60°C do 100°C a nízkou vlhkostí vzduch najdete i bio saunu či aromatickou bylinkovou saunu. Římské lázně jsou naopak parní a chladnější - od 30°C do 60°C a je zde i solná lázeň. Venku pak najdete typickou ruskou saunu a saunu v domku částečně zahloubeném do země.

Spa-Wellness centrum nabízí několik druhů masáží, ošetření pleti a tělních zábalů, ale i líčení, depilaci, manikúru a pedikúru či solárium. Ve Fitnes centru najdete zase celou řadu posilovacích strojů a běžeckých či veslařských trenažérů.