Jihomoravský kraj Brno John Silver Taverna

Legenda o Johnu Silverovi

Podle dávné legendy byl John Silver kapitán jedné z nejobávanějších pirátských kocábek, která kdy křižovala temné vody Karibiku. Zvěsti o jeho nelítostných činech a rafinovaných přepadeních děsili v nejhorších snech nejednoho obchodníka.

Skutečný příběh Johna Silvera byl však odhalen až na počátku 20. Století díky skupině lovců pokladů vedené Peterem Paulcartem .

John Silver, nelítostná bestie, jež naháněla hrůzu i svým vlastním mužům totiž ve skutečnosti vedla dvojí život. Každou noc po úspěšném lupu nechal John své kumpány pít kořalku až do bezvědomí, aby se poté mohl tajně oddávat své skutečné největší vášni – vaření.

Po celý jeho život se mu dařilo udržet toto malé tajemství, které, pokud by vyšlo najevo, naprosto zničí jeho pověst i respekt v pirátské komunitě.

Krátce po jeho smrti, jež přišla náhle během nijak zvláště zajímavé pirátské potyčce, se začalo v kuloárech špekulovat, kam se podělo obrovské bohatství, které John během své kariéry nashromáždil. Tak postupně vnikla legenda o pokladu nezměrné hodnoty ukrytém na tajném ostrově, Jeho potenciální existence nedala spát nejedné dobrodružné duši toužící po úlovku svého života. Všechny výpravy za pokladem však končili zklamáním a v některých případech dokonce šílenstvím.

Nakonec až skupina profesionálních lovců pokladů pod vedením Petera Paulcarta, dokázala pravdivost dávného mýtu a zároveň odhalila skrytý život Johna Silvera.

Jejich objev však zdaleka předčil i ty nejdivočejší představy. Místo očekávaného zlata, perel a smaragdových náhrdelníků vydobytá truhla obsahovala pouze starý lodní deník a několik sáčků podivných kořenných směsí.

Peter se nesmířil s představou, že toto je vše. Pročítal Johnův deník znovu a znovu, nic mu nedávalo smysl .Po několika bezesných nocích konečně v textu objevil určitý kód, jež se mu později podařilo dešifrovat. Výsledný objev - 385 dokonalých receptů. Johnovi pokrmy nasály to nejlepší z kuchyní napříč kontinenty a zároveň nesli osobitost jeho kuchařského génia.

V jeho jménu a duchu byla otevřena naše taverna. Taverna Johna Silvera, obávaného piráta a nevšedního kuchařského mistra.