Bosna a Hercegovina - Letenky

Cestování do Bosny a Hercegoviny je možné zvládnout autem nebo autobusem. Trasa z Brna do hlavního města Sarajeva je dlouhá 850 km a trvá kolem devíti hodin. Mostar je vzdálený ještě asi 150 km od Sarajeva a cesta se prodlužuje cca o dvě hodiny.

Letenky do Sarajeva jsou dostupné z Prahy, Vídně nebo Mnichova. Nejlevnější letenky jsou k dostání z Mnichova, běžná cena se pohybuje od 5 000 korun. V případě přímého letu strávíte ve vzduchu hodinu a dvacet minut, většina letů je však s přestupem. Ceny letenek z Vídně do Sarajeva se běžně pohybují od 7 000 korun, z Prahy dokonce od 10 000 korun.

Další možností, jak se dostat do Bosny a Hercegoviny, je letět do Dubrovníku, který se nachází sice v Chorvatsku, ale leží velice blízko hranicím. A ceny letenek jsou podstatně nižší. Přímé lety z Prahy do Dubrovníku zajišťuje společnost SmartWings, let trvá pouze 1 hodinu a 40 minut a letenky se dají sehnat pod 5 000 korun, mimo sezónu se ceny pohybují ještě níže.
Další letecké společnosti zajišťující lety do Bosny a Hercegoviny jsou: Lufthansa, Austrian Airlines, Croatia Airlines, Adria Airways, ČSA (Czech Airlines) a další.