Vietnam - Letenky

Dvě hlavní destinace pro mezinárodní lety ve Vietnamu jsou Hanoj (letiště Noi Bai) a Ho Či Minovo město (letiště Tan Son Nhat). Ceny letenek jsou srovnatelné a pohybují se od 15 tisíc korun. Pro výběr města je důležité, na které části země chcete cestovat.

Častou variantou je také přílet na sever Vietnamu (Hanoj), cestování napříč zemí na jih a odlet z Ho Či Minova města. Při této variantě ovšem musíte počítat s mírně vyšší cenou letenek (jiné město návratu). Další možností je letět do města Da Nang, které se nachází v centrální části Vietnamu, ceny se pohybují od 17 tisíc korun.

Let z Prahy do Vietnamu je s minimálně jedním mezipřistáním a trvá nejméně 15 hodin. Délka letu je ovlivněna délkou mezipřistání. Kvůli vyřízení vízové povinnosti na letišti doporučujeme ponechat si pro přestup dostatek času.

Lety z Prahy zajišťují společnosti Aeroflot, Korean Air, Cathay Pacific, Vietnam Airlines, Air France, China Airlines a další.

Letenky je dobré začít shánět s dostatečným předstihem. V hlavní turistické sezóně (listopad – březen) se mohou ceny zvýšit. Při rezervaci letu je také dobré vzít v úvahu časový posun (+7 hodin).