Slovensko Aquapark TATRALANDIA

Tatralandia

Termální aquapark Tatralandia je největším aquaparkem nejen na Slovensku, ale i v rámci České republiky a Polska. Leží asi 2 kilometry od Liptovského Mikuláše v katastru obce Liptovský Trnovec s výhledem na Západní, Vysoké a Nízké Tatry. Nabízí 14 bazénů s minerální, slanou i čirou vodou a 30 tobogánů a skluzavek. Termální voda se čerpá z vrtu hlubokého 2,5 kilometru, má na zdroji teplotu 61°C a částečně obsahuje i mořskou vodu z dávného moře, které se rozprostíralo v Liptovské kotlině před 40 miliony let. Voda je léčivá a působí blahodárně na pohybové a dýchací ústrojí. Tatralandia však dokonce není "jen" aquapark, ale součástí jejího areálu je i zábavný Funpark a ubytovací komplex Holiday Village.

Devět ze čtrnácti bazénů Tatralandie má celoroční provoz. Dva z nich jsou pod širým nebem a obsahují minerální vodu. Thermal pool má velmi příjemnou teplotu 36°C a můžete si zde užít i zábavu hraním odbíjené a košíkové či na lezecké stěně. Niagara pool s teplotou 28°C je určený pro plavání. Další celoroční bazény jsou pod střechou a dva mají slanou vodu s teplotou kolem 35°C. Také slaná voda působí na pokožku léčivě a aktivizuje regenerační proces v buňkách. Bazén White lagoon slouží k odpočinku, v Bubble poolu jsou i masážní lavice s tryskami a vodní hřib. Přímo naproti nim vévodí vnitřní části Tatralandie pirátská loď, na jejíž palubu můžete i vylézt. Dalších pět bazénů má čirou vodu, tři z nich opět o příjemné teplotě 35°C. Paradise pool a Tropical pool mají masážní prostředky, v Snorkeling poolu můžete zkoumat podmořský svět korálů a rybiček. Bazén Ocean s 32°C má podvodní osvětlení a v Dětském bazénu pirátů o stejné teplotě najdete i vodní hrad a příkop se skluzavkami či exotická zvířata a palmy.

Letních bazénů je pět. Pool 21 Attractions má kolem 30°C a opravdu zde na vás čeká 21 atrakcí, například i umělý déšť, vodní houpačky či dětská trojskluzavka. Amazónia je dětský bazén o teplotě cca 32°C s hradem, palmami, hadem či minitobogánem. Dále je zde plavecký bazén Swiming pool o teplotě 25°C a dva dopadové bazény.

V aquaparku Tatralandia je celoročně v provozu 9 tobogánů, v létě si pak můžete užít dalších 21 tobogánů a skluzavek. Z celoročních je Tornádo se svojí délkou 101 metrů nejdelším raftovacím tobogánem s vodním vírem v střední Evropě. Rapido s 97 metry zase nadchne rychlostí jízdy, Jungle raft dlouhý 87 metrů je naopak rodinným tobogánem. Monkey slide se 100 metry nabízí hru barev, Black & White má délku 72 metrů a po pozvolném začátku si užijete nespoutanou jízdu. Rocket je otevřený togogán pro jízdu na nafukovacích kolech, na tobogánu Snake se jezdí na poduškách. Galaxy a Rainbow jsou tobogány se světelnou LED show.

Z letních tobogánů viniká Anakonda , která je se svojí délkou 146 metrů nejdelším togogánem na Slovensku. Free Fall je dlouhý sice jenom 35 metrů, ale je to nejstrmější tobogán na Slovensku, na kterém zažijete i pocit beztíže. Na 120metrovém tobogánu Trio sedíte proti sobě a můžete si užít i točení. Boomerang raft ramp je jediná raftovací rampa na Slovensku, Triple Splash je zase superrychlá trojdráhová skluzavka dlouhá 42 metrů, kde si můžete i zazávodit mezi sebou. Aquapark Tatralandia však kromě těchto různých adrenalinových zážitků nabízí samozřejmě i menší tobogány a skluzavky pro děti.

V Tatralandii je možné si užít i Keltský saunový svět, který tvoří komplex 17 parních, vodních a masážních lázní, saun a procedur. Mimo vlastní aquapark pak najede Funpark, ve kterém můžete např. při jízdě vláčkem navštívit divoké šelmy, zebry či hospodářský dvůr. Je zde i zrcadlový labyrint či střelba z luku, můžete si zaskákat z výšky 10 metrů do vzduchového pytle či se spustit z hornické věže ve vozíku do jezírka.