Nizozemsko - Počasí

Nizozemsko leží v severozápadní Evropě, je to nížinatá země na pobřeží Severního moře. Na jihovýchodě se táhne lesnatá plošina, kde se nachází nejvyšší vrchol Nizozemska, 322,5 metrů vysoký Vaalserberg.

Podnebí v Nizozemsku je mírné oceánské. Zimy jsou mírné a deštivé, léta nebývají příliš teplá. Nizozemské počasí ovlivňuje zejména Severní moře a Golfský proud, dále velké množství jezer, hlavně v severní a západní části země, a nízká nadmořská výška. Díky ní se v Nizozemsku často setkáváme s mlhami a větrem, bezvětří je v této zemi pouze šest dní v roce. Také dešťové přeháňky jsou zde časté, většinou jsou ale mírné a rovnoměrně rozložené v průběhu celého roku. Roční úhrn srážek je v rozmezí 750 – 850 mm.

Nejchladnějším měsícem je leden, kdy jsou průměrné denní teploty 2,8 °C. Nejtepleji je naopak v červenci s průměrnou denní teplotou 17,4 °C. Deště jsou v Nizozemsku časté v průběhu celého roku, nejvíce srážek napadne v zimním období (říjen – leden), nejsušším měsícem je duben.

Díky mírnému podnebí můžete navštívit Nizozemsko v průběhu celého roku. V období od května do srpna se můžete těšit nižšímu výskytu srážek a větší pravděpodobnosti slunečného počasí.