Nepál - Letenky

Letenky do Nepálu je dobré začít shánět s dostatečným předstihem, v období turistické sezóny se totiž ceny pohybují podstatně výš.

Běžná cena letenky z Prahy do hlavního města Káthmándú se pohybuje okolo 20 tisíc. O něco levněji se dá letět z Mnichova, je však důležité spočítat si i náklady na cestu na letiště.

V případě akčních nabídek nebo kombinace více přepravců (s více přestupy) se můžete dostat i na cenu kolem 15 tisíc. V takovém případě je však lepší ponechat si více času na přestup, protože v případě nenastoupení do některého z letadel máte prostě smůlu.

Lety do Nepálu zajišťují společnosti Turkish Airlines, Etihad Airways, Qatar Airways, Austrian Airlines, Cathay Pacific a další.

Cesta je s minimálně jedním mezipřistáním a trvá 15 a více hodin, v závislosti na délce času na přestup. Létá se přes Istanbul, Rusko, Indii, Saudskou Arábii, ale i Thajsko nebo Čínu. Indická národní společnost Jet Airways zajišťuje každodenní spojení z Prahy a Vídně do Káthmándú s přestupem v Evropě (Brusel nebo Milán) a poté v Dillí.