Kapverdy - Počasí

Počasí na Kapverdských ostrovech je typicky tropické s malými teplotními rozdíly v průběhu roku.

Nejchladněji je na Kapverdách v období od ledna do března, ale ani tak neklesá teplota pod 24 °C a Vy si můžete užít nádhernou exotickou dovolenou uprostřed zimy.

Teplota moře se pohybuje mezi 20 – 25 °C a koupání je tedy příjemné celoročně.

Kapverdy patří pod rozšířenou zónu Sahary, dešťové srážky se zde vyskytují jen velmi sporadicky. Od března se teplota postupně zvyšuje a nejvyšších hodnot dosahuje v září. Průměrně se teplota pohybuje kolem 30 °C.

Kapverdy se rozdělují do dvou celků podle převládajících větrů na ostrovy:
• Barlavento (návětrné) - Santo Antão, São Vicente, Santa Luzia, São Nicolau, Sal, Boa Vista
• Sotavento (závětrné) - Maio, Santiago, Fogo, Brava

Návětrné ostrovy se vyznačují častým silným větrem. Tyto pasátní větry vanou celoročně a mohou být nepříjemné zejména na pláži, proto si nezapomeňte do kufru přibalit i teplejší oblečení. Silný vítr je naopak vyhledáván nadšenci pro vodní sporty, které je možné na Kapverdách provozovat po celý rok.

V zimním období se někdy může stát, že písečný mrak ze Sahary zakryje slunce, které však stále opaluje a teplota zůstává příjemná.

Dovolenou na Kapverdských ostrovech si můžete díky stabilním teplotám a slunečnému počasí vychutnat celoročně. Prostředí je klidné a příjemné, ostrovy ale nabízejí i spoustu míst k prozkoumání. Panenskou přírodou budete nadšeni a určitě se na Kapverdy budete rádi vracet.