Jamajka - Počasí

Jamajka patří mezi země, které můžete navštívit kdykoli. Podnebí na Jamajce je tropické a teploty se v průběhu roku výrazně nemění. Průměrné teploty se pohybují v rozmezí 25 – 30 °C. V druhé polovině dubna a v období od září do listopadu jsou častější dešťové přeháňky. Deště jsou velmi intenzívní, ale obvykle rychle přejdou.

Nejteplejšími měsíci jsou srpen a září, nejchladněji je naopak v únoru a březnu, teploty se ovšem i tak šplhají k 28 °C. Na horách a v jejich okolí klesají teploty se vzrůstající nadmořskou výškou, jsou však stále velmi příjemné. Teploty v Blue Mountains se celoročně pohybují kolem 20 °C. Také koupání v moři je možné celoročně, teploty se pohybují stabilně kolem 27 °C.

Jamajka leží v karibské hurikánové oblasti, přesto ji intenzívní pohromy nezasahují příliš často. Nejrizikovější měsíce jsou tu právě srpen a září.

Průměrné roční srážky dosahují 198 mm, v horských oblastech dokonce 762 mm, naopak oblasti na západě země mají pouze 76 mm srážek.

Za hlavní turistickou sezónu na Jamajce je považováno období Velikonoc a Vánoc. Ceny ubytování i ostatních služeb zde v této době vzrůstají. Na Jamajku se však dá vyrazit celoročně, snad s výjimkou srpna a září, kdy je období dešťů a největší riziko hurikánů.