Izrael - Počasí

Izrael se nachází na východě Středozemního moře, kterým je výrazně ovlivněno klima v pobřežní části země. V Izraeli se nacházejí rozmanité geografické jevy a vyznačuje se i vysokou nadmořskou výškou.

V horských oblastech je počasí odlišné, převážně chladné a větrné, ovlivňuje ho zejména nadmořská výška. Vrchol hory Hermon si drží sněhovou pokrývku po většinu roku, každoročně sněží i v Jeruzalémě.

Na pobřeží Izraele panuje středozemní klima. Léta jsou zde velmi horká a slunná, zimy mírné a deštivé. Podobné klima je charakteristické i pro oblast Jordánského údolí.

Na jihu země a části Jordánského údolí panuje tropické klima. Území z velké části pokrývá poušť a roční úhrn srážek je zde minimální. Nejteplejším měsícem je červenec, teplota vzduchu se velmi často přibližuje hodnotě 40 °C. Na poušti a v jejím okolí jsou veliké rozdíly mezi denními a nočními teplotami. Mezi květnem a zářím je v Izraeli déšť spíše vzácností.

Nejvhodnější doba pro návštěvu Izraele je v jarním období. Nemusíte se obávat dešťových přeháněk, počasí je slunečné a teplé, ne však extrémní. Hlavní turistická sezóna je v období letních prázdnin. V těchto měsících počítejte s vysokými denními teplotami, na které nejsme na našem území zvyklí. Jižní část Izraele můžete navštívit i v zimních měsících, na severu (Jeruzalém) vás může zastihnout sněhová přeháňka.