Gibraltar - Počasí

Na Gibraltaru panuje středomořské subtropické klima.

V létě je počasí převážně teplé a slunečné, dešťové přeháňky jsou spíš výjimkou. Nejteplejším měsícem je srpen, průměrná teplota vzduchu se pohybuje kolem 25 °C, denní teploty se však mohou vyšplhat až na hodnotu 35 °C ve stínu. V noci se teplota příliš nemění, obvykle neklesá pod 20 °C. Průměrná teplota moře je 22 °C.

Zimy na Gibraltaru jsou mírné a deštivé. Během zimních měsíců spadne až 80 % ročních srážek. Podnebí na Gibraltaru je ovlivněno Středozemním mořem a teploty jsou mírné po celý rok. Nejchladnějším měsícem je leden, kdy se průměrná teplota vzduchu pohybuje kolem 16 °C. V noci teplota obvykle neklesá pod 10 °C.

Počasí na Gibraltaru je po většinu roku krásné a slunečné. Počet slunečných dní je 300 za rok. Většina srážek spadne v zimě, ale deště nejsou nijak trvalé, proto jsou i tyto měsíce vhodné pro návštěvu.

Gibraltar je díky výhodné poloze a mírným teplotám vhodný k návštěvě kdykoli během roku. Hlavní turistická sezóna je v období letních prázdnin, kdy je počasí vhodné hlavně ke slunění a koupání. Pro poznávací zájezdy a turistiku jsou zvláště vhodné jarní a podzimní měsíce.