Gibraltar - Letenky

Letecky na Gibraltar se dostanete výhradně z Velké Británie. Pravidelné lety jsou zajišťovány společnostmi British Airways a EasyJet. Jedná se o přímé lety a ve vzduchu strávíte necelé tři hodiny.

Pravidelné lety na Gibraltar jsou vypravovány z letišť:
• London Gatwick
• London Heathrow
• London Luton
• Manchester
• Birmingham

Z České republiky se na Gibraltar můžete dostat letecky z Prahy s přestupem v Londýně. Lety jsou možné také z Vídně a ceny se pohybují od 10-ti tisíc korun. Na cestě strávíte osm a více hodin, v závislosti na délce mezipřistání.

Při cestě na Gibraltar také můžete využít některého z okolních měst. Například z letiště ve španělském městě Malaga nebo Jerez se na Gibraltar dostanete pohodlně autem, cesta trvá necelé dvě hodiny. Do Malagy se můžete dostat přímým letem z Vídně. Cesta trvá 3 hodiny 15 minut a ceny letenek se pohybují výrazně níž, než při cestě rovnou na Gibraltar. Běžné ceny letenek se pohybují od 4 tisíc korun. Lety z Vídně do Malagy zajišťují společnosti Air Berlin a Niki.

Gibraltarské letiště je ve světě naprosto unikátní. Má jen jednu vzletovou a přistávací dráhu, kterou kříží Winston Churchill Avenue, hlavní silnice z Gibraltaru do Španělska. Ta musí být uzavřena pokaždé, když nějaké letadlo vzlétá nebo přistává. Provoz je řízen klasickými semafory. V seriálu Nejextrémnější letiště televizní stanice History bylo letiště označeno za nejnebezpečnější z evropských letišť.