Francouzská Polynésie - Počasí

Francouzská Polynésie je tvořena ze 118 ostrovů a ostrůvků rozesetých v Oceánii. Toto francouzské zámořské území tvoří plochu o velikosti Evropy, proto je počasí v různých částech rozdílné.

Jižní souostroví se nalézá v subtropickém podnebném pásu, na severu území panuje parné rovníkové klima. Hlavní roli v klimatických rozdílech hraje zeměpisná šířka a nadmořská výška ostrovů. Obecně platí, že sopečné ostrovy (např. Tahiti, Moorea, Bora Bora, Huahine, Raiatea) jsou díky své nadmořské výšce a bujné vegetaci o trochu vlhčí než nízké atoly (např. Rangiroa, Fakarava, Manihi).

Počasí ve Francouzské Polynésii je teplé s vysokou vzdušnou vlhkostí a častými dešťovými přeháňkami. Výjimkou nejsou ani tropické bouře. Od listopadu do dubna panuje na ostrovech léto. Během těchto měsíců spadnou až ¾ všech srážek. Průměrné denní teploty jsou 28 °C a v noci příliš neklesají. Od května do října panuje na ostrovech zima, teploty se však příliš neliší. Průměrné denní teploty dosahují 25 °C. V těchto měsících již tolik neprší a počasí je celkově stabilnější. Vysoké teploty jsou zmírňovány monzunovými pasáty vanoucími v průběhu celého roku.

Počasí ve Francouzské Polynésii je teplé a slunečné po celý rok, dovolená je proto možná celoročně. Od května do října je nižší výskyt srážek, s deštěm se však můžete setkat prakticky kdykoli. Hlavní turistická sezóna na ostrovech panuje v období letních prázdnin (červenec – srpen). Pro potápění se doporučuje období od prosince do února, kdy je voda čistější a průzračnější.