Francouzská Polynésie - Letenky

Francouzská Polynésie se rozprostírá na obrovské ploše v Tichém oceánu, až na výjimky je letecká doprava jedinou možností na přesun.

Mezinárodní letiště se nachází pouze na ostrově Tahiti, cca 5 km od hlavního města Papeete (letiště Faa'a International Airport). Ostrov Tahiti slouží jako přestupní uzel pro návštěvu ostatních romantických míst ve Francouzské Polynésii. Kromě vnitrostátních spojů a letů směřujících do okolních území v Oceánii odtud létají přímé linky do Sydney, Aucklandu, Paříže, Tokia, Los Angeles, Honolulu a Santiaga de Chile.

Druhým největším ostrovem návětrných ostrovů je Moorea, který je vzdálený 20 kilometrů severozápadním směrem od Tahiti, a je tedy bezproblémově dostupný trajektem. Ostatní destinace jsou dostupné pouze letadlem. Vnitrostátní leteckou dopravu zajišťuje společnost Air Tahiti Nui se sídlem na ostrově Tahiti.

Letecky na ostrov Tahiti se můžete dostat z Prahy, Vídně i Mnichova. Ceny letenek se pohybují od 40-ti tisíc korun a let je s minimálně jedním přestupem. Na cestě strávíte 25 a více hodin, v závislosti na délce mezipřistání. Lety z Prahy na ostrov Tahiti zajišťují společnosti Air New Zealand, Air France, Air Tahiti Nui a další.