Egypt - Počasí

Egypt leží v subtropickém pásu a jeho podnebí je aridní pouštní. Sever země je chladnější, v zimě zde noční teploty klesají k 8 °C. Na jihu země panuje horké a suché počasí po většinu roku. Egypt je jednou z nejteplejších a nejsušších zemí světa, na některých místech neprší i několik let.

Turistická sezóna v Egyptě je celoroční, v zimním období (listopad – březen) je počasí vhodné zejména pro poznávací zájezdy. Nejchladněji je v lednu a únoru, kdy jsou denní teploty na jihu země do 20 °C, často fouká studený severovýchodní vítr.

Od března se postupně otepluje a větry již nejsou tak silné. Nejteplejší počasí je v Egyptě v období letních prázdnin. Vysoké teploty panují až do poloviny září. V noci se průměrná teplota pohybuje kolem 28 – 30 °C, ve dne se teploty běžně šplhají k 40 °C ve stínu. Díky vysoké vzdušné vlhkosti a pravidelným větrům jsou však i takto vysoké teploty snesitelné.

Koupání v moři je díky stabilnímu počasí možné celoročně, v létě je průměrná teplota 27 °C, v zimě 23 °C.

Egypt je jednou z nejsušších zemí světa. Roční úhrn srážek dosahuje ve většině oblastí maxima 80 mm. Na pobřeží mohou srážky dosáhnout až 200 mm. Většina srážek spadne během zimního období, v letních měsících v Egyptě prakticky neprší.

Nejvhodnější dobou pro návštěvu Egypta je brzké léto (květen – začátek června) a podzim (září – říjen). Počasí je krásné a slunné, teploty vysoké, ne však extrémní.