Chorvatsko - Počasí

Podnebí v Chorvatsku se liší v různých oblastech. Většina země má mírné teplé a deštivé klima. V zimních měsících je průměrná teplota vzduchu -3 °C, v letních měsících se pohybuje kolem 18 °C.

Většina turisticky zajímavých destinací se nachází v oblastech s vyšší teplotou, zejména v okolí Jadranského pobřeží, které patří mezi nejteplejší části Chorvatska vůbec. Tato oblast se vyznačuje mírně teplým počasím, kdy teploty v létě dosahují hodnot 30 °C, a zároveň se jedná o oblast s největším počtem slunečných dní a nejdelším slunečním svitem v Chorvatsku.

V Jaderském moři leží 69 trvale obydlených ostrovů, mezi nejznámější Chorvatské ostrovy patří ostrov Krk, Brač, Korčula, Rab a ostrov Ugljan.

Při Jadranu leží také nejvýznamnější Chorvatská města, jako je Rijeka, Zadar, Split, Šibeník a Dubrovník.

Ostrovy Hvar a Korčula se vyznačují největším počtem slunečných dní na území Chorvatska, kdy je zaznamenáno více než 2700 hodin slunečního svitu za rok.

Chorvatsko je nejvíce navštěvovanou zemí v období letních prázdnin, kdy je také výskyt nejvyšších teplot a nejvíce slunečních dní. Obecně se dá letní počasí očekávat v období od začátku června do konce září, v závislosti na oblasti země.

Pro poznávací zájezdy spojené s prohlídkou měst nebo národních parků, např. Krka národní park nebo Plitvická jezera, mohou zájemci využít i termíny mimo hlavní sezónu, kdy se mohou těšit nejen na chladnější počasí, ale také nižší ceny a menší nápor turistů.