Bulharsko - Letenky

Bulharsko je od České republiky poměrně vzdálené, proto je cestování autem nebo autobusem náročnější. Z Brna do města Burgas nebo Nesebar je vzdálenost kolem 1 500 km a alespoň 15 hodin cesty. Na dovolenou do Bulharska se proto spíše využívá letecké dopravy.

Mezinárodní letiště v Bulharsku jsou ve městech:
• Sofia
• Burgas
• Plovdiv
• Varna

Z leteckých společností z Prahy do Bulharska pravidelně létá Bulgaria Air, Lufthansa, SmartWings, Austrian Airlines a další.

Přímý let z Prahy do Sofie či města Burgas trvá dvě hodiny a cena se pohybuje od čtyř tisíc korun. V hlavní turistické sezóně jsou letenky samozřejmě dražší, ale s dostatečným předstihem se dají sehnat za dobrou cenu.

Levněji se dají sehnat letenky od německé společnosti Air Berlin s odletem z Mnichova do Varny, ovšem jedná se o nízkonákladové lety a tedy vhodnější pro cestování bez zavazadel.

Z polských Katovic létá do Burgasu další nízkonákladová společnost Wizzair. Letenky jsou opravdu výhodné, pokud je objednáváte několik měsíců předem a vhodně nakombinujete termín příletu a odletu. Jedna cesta Vás pak může vyjít třeba na 600 korun.